Zažiarte s nami

Úsmev je to, čím urobíte prvý dojem. Usmievajte sa sebavedomo!

Príďte k nám na vstupné ošetrenie a poraďte sa s našimi odborníkmi o najlepších možnostiach pre Váš chrup.

Najnovšie metódy

Na našej klinike používame tie najnovšie technológie, ktoré nám uľahčujú prácu a Vám prinášajú väčší komfort pri ošetrení.

Vyskúšajte naše bezbolestné metódy ošetrenia chrupu.

certifikovaní experti

Pod jednou strechou dostanete komplexnú starostlivosť o vaše zuby.

Naši lekári sú špecialisti v odbore konzervačného lekárstva, mikroskopickej stomatológie, protetických rekonštrukcií a dentoalveolárnej chirurgie a implantológie.

5 ročná záruka

Za kvalitou našej práce si stojíme. Pri protetických prácach Vám poskytujeme záruku až 5 rokov.

Stačí pravidelne absolvovať preventívnu prehliadku a dentálnu hygienu 2x ročne.

S citom pre detail

Práca je našou vášňou. Spája sa v nej zručnosť, sústavné vzdelávanie a v neposlednom rade kus umenia. Neuspokojíme sa s iným výsledkom, než s takým, ktorý by sme urobili aj sami sebe.

najnovšie metódy

Na našej klinike používame tie najnovšie technológie, ktoré nám uľahčujú prácu a Vám prinášajú väčší komfort pri ošetrení. Vyskúšajte naše bezbolestné metódy ošetrenia chrupu.

certifikovaní experti

Pod jednou strechou dostanete komplexnú starostlivosť o vaše zuby. Naši lekári sú
špecialisti v odbore konzervačného lekárstva, mikroskopickej stomatológie, protetických rekonštrukcií a dentoalveolárnej chirurgie a implantológie.

zažiarte s nami

Úsmev je to, čím urobíte prvý dojem. Usmievajte sa sebavedomo! Príďte k nám na vstupné ošetrenie a poraďte sa s našimi odborníkmi o najlepších možnostiach pre Váš chrup.

naše služby

dentálna starostlivosť pre každého

Snažíme sa pre našich pacientov urobiť vždy maximum. Dôsledné vyšetrenie,
plánovanie práce a nakoniec precízne ošetrenie a to všetko v uvoľnenej a priateľskej atmosfére.

ošetrenie zubného kazu

Najčastejším dôvodom návštevy zubárskeho kresla býva práve ošetrenie zubného kazu. U nás jeho ošetrenie prebieha v lokálnej anestézii a tak je ošetrenie úplne bezbolestné. Navyše, pri ošetrení si ošetrovaný zub (alebo viacero zubov) od ostatných izolujeme blanou nazývanou kofferdam. Ošetrenie je vtedy pohodlnejšie pre zubárov, ale aj pre vás, našich pacientov. Po odstránení tkaniva poškodeného kazom zaplníme zub pomocou fotokompozitnej ( bielej) výplne a vymodelujeme do správneho tvaru, aby sme zachovali žuvaciu a estetickú funkciu zubu.

ošetrenie koreňových kanálikov

Ošetrenie koreňových kanálikov je často jediná možnosť ako zachrániť zub pred vytrhnutím. V zubnej dreni sú cievy a nervy, ktoré zabezpečujú výživu zuba.
V prípade, že zubný kaz prenikol hlboko do zubnej drene, môže dôjsť k zápalu zubného nervu, alebo jeho odumretiu. Zvyčajne je sprevádzané bolesťou, ale môže prebiehať aj asymptomaticky. V oboch prípadoch je potrebné ošetrenie koreňových kanálikov (endodontické ošetrenie). Ak neošetríme zub, ktorý ma zapálený nerv alebo je nerv odumretý, môže dôjsť až k zápalu priľahlej kosti, či závažným zdravotným problémom v celom tele.

protetická rekonštrukcia zubov

V prípade, že došlo k rozsiahlej deštrukcii zuba a nie je možné zhotoviť zubnú plombu, pristupujeme k zhotoveniu korunky. Korunky zhotovujeme z najkvalitnejších materiálov, ktoré poskytujú vysokú estetiku. Ak už došlo k strate jedného alebo viacerých zubov je jednou z alternatív zhotovenie zubného mostíka. V takomto prípade je potrebné obrúsiť susedné zuby. Následne zuby odtláčame, alebo naskenujeme a zubný technik na základe toho zhotoví zubný mostík, ktorý v zubnej ordinácii nacementujeme.

zubná chirurgia

Chirurgická extrakcia je vytrhnutie zuba, ktorý sa plne neprerezal do dutiny ústnej, alebo sa neprerezal vôbec. Počas zákroku  je potrebné odkryť ďasno a odstrániť časť kosti, ktorá zub prekrýva. Zároveň môže ísť o náročnú extrakciu, napríklad kvôli zložitej anatómii zuba. U nás sa bolesti báť nemusíte, pretože zákrok uskutočňujeme v lokálnej anestézii.

zubné implantáty

V prípade, že dôjde k strate zuba, je žuvacia funkcia chrupu  znížená. Navyše ostatné zuby sa začínajú posúvať a skláňať. Čím dlhšie je kosť bez zubu, začína postupne ubúdať. Zub je preto potrebné nahradiť čím skôr. Zubný implantát je z titánu a najčastejšie má tvar skrutky, ktorý sa zavedie do kosti za účelom nahradiť chýbajúci koreň. Tento spôsob náhrady zuba je najfyziologickejší a telu najbližší. Po zhojení sa implantát zaťažuje korunkou.

dentálna hygiena

Po vstupnom ošetrení nasleduje návšteva dentálnej hygieny. Jej cieľom je zabezpečiť starostlivosť o ústnu dutinu, eliminovať riziko vzniku kazov, zápalu ďasien a zvýšiť kvalitu života. Nánosy povlaku a zubného kameňa majú priamy vplyv na zápal ďasien a parodontu. Dentálna hygienička nájde miesta, ktoré neviete správne vyčistiť a postará sa o odstránenie povlakov a kameňa. Zároveň Vás dôkladne inštruuje ako zuby správne čistiť, aby ste to zvládli v pohodlí domova.

bielenie zubov

Žiarivý a krásny úsmev je snom každého z nás. U nás vám k tomuto úsmevu dopomôžeme pomocou bieliaceho systému Pure whitening. Tento systém garantuje výsledok a trvácnosť. V priebehu prvej návštevy zhotovíme  odtlačky zubov, na základe ktorých vyrobíme dlahy presne na mieru.

Dostanete od nás sadu bieliacich gélov, ktoré budete spolu s dlahami nosiť nasledujúcich 14 nocí ( dĺžku bielenia môžete sami regulovať ak dosiahnete požadované výsledky skôr). V prípade kombinovaného bielenia absolvujete po cca 2 týždňoch finálne bielenie zubov u nás v ambulancii.

Využívame najnižšie koncentrácie peroxidu vodíka, ktoré zodpovedajú legislatíve Európskej Únie.

ošetrenie PARODONTITIS

Parodontitída je pokročilým štádiom zápalu ďasien a neliečená býva najčastejšou príčinou straty zubov. Liečba parodontitídy sa líši podľa závažnosti ochorenia. V počiatočnom štádiu stačí odstránenie zubého kameňa a povlaku spolu so správnou inštruktážou. V prípade pokročilej formy je často potrebné hĺbkové odstránenie zubného kameňa a očistenie zubných koreňov pod úrovňou ďasien. Vo vážnych prípadoch parodontitídy môže byť nutný aj chirurgický zákrok.

Zabudnite na klasické postupy a vyskúšajte naše bezbolestné metódy ošetrenia chrupu.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Garancia 5 rokov

Za kvalitou nami vykonanej práce si stojíme. Preto Vám garantujeme záruku 5 rokov
na naše zákroky. Záruka sa vzťahuje na odlomenú protetickú prácu (korunku, fazetu,
mostík), vypadnutú zubnú výplň, uvoľnenú protetickú prácu. Aby životnosť našich
prác bola dlhodobá je potrebné, aby ste sa o zuby správne starali.

Záruka platí ak u nás absolvujete preventívnu prehliadku a dentálnu hygienu 1x ročne.

Kedy záruka neplatÍ?

Záruku nie je možné uplatniť ak došlo k poškodeniu zuba
úrazom. Zároveň sa záruka nevzťahuje ak neabsolvujete pravidelnú preventívnu
prehliadku a zubnú hygienu na našom pracovisku.

náš tím

Sme energický a mladý tím, ktorý sa neustále vzdeláva a prispôsobuje najmodernejším postupom v stomatológii. Zuby sú našou záľubou a chceme, aby naša práca mala dlhodobú trvácnosť, vyzerala esteticky a najmä bola funkčná. Chceme byť nielen Vašim zubárom, ale aj priateľom.

MDDr. Filip Planeta

MDDr. Filip Planeta

ODBORNÝ GARANT, ŠPECIALIZÁCIA V ODBORE DA CHIRURGIA A IMPLANTOLÓGIA

Pán doktor miluje keď všetko šľape ako hodinky. Nedokáže sa nudiť a nudiť sa nenechá ani Vás. Ak mu ostane zo dňa nejaká tá hodinka vždy ju využije na maximum, preto ho môžete stretnúť na horách alebo na bicykli. Neodmietne ani pozvanie na bedminton. Pán doktor študoval na Jesseniovej lekárskej fakulte v Martine v rokoch 2012-2018. Od roku 2018 sa venuje pedagogickej činnosti v odbore zubná protetika. V roku 2020 absolvoval špecializáciu v odbore dentoalveolárna chirurgia, ktorú v roku 2022 ešte doplnil o špecializáciu v odbore implantológia.

MDDr. Simona Planetová

MDDr. Simona Planetová

ZUBNÝ LEKÁR

Nenechajte sa oklamať vzhľadom pani doktorky. Za touto útlou žienkou sa skrýva bývalá šampiónka v karate. Keďže bola majsterkou sveta nezľakne sa už nikoho a ničoho. Pani doktorka odbúra všetky Vaše predsudky zo strachu u zubára. Ak bude treba tak Vás chytí za ruku, či zotrie pot z čela. Pri ošetrení Vám spolu so sestričkou zaspievajú a nebránia sa ani tomu ak sa k nim pridáte. Štúdium ukončila na Jesseniovej lekárskej fakulte v roku 2018.

Často kladené otázky

Ak ste nenašli odpoveď na Vašu otázku, kontaktujte nás a radi Vám ju zodpovieme.

Je možná u nás platba kartou?

Samozrejme, platbu pacient môže uskutočniť platobnými kartami VISA a mastercard, alebo v hotovosti.

Ako prebieha vstupné ošetrenie?

Na vstupnom ošetrení pacientovi zhotovíme röntgenovú panaromatickú snímku (OPG). Táto slúži k zhodnoteniu celkového stavu dutiny ústnej a kostných tkanív. Následne zhotovujeme sériu
bitewingových a intraorálnych snímkov, ktoré nám pomáhajú odhaliť medzizubné kazy či zápaly v oblastí koreňov. Potom pristupujeme k fotodokumentácii. V závere vyšetrenia Vás informujeme o stave vašej dutiny ústnej a navrhneme možnosti liečby.

Ošetrujete aj detských pacientov?

Áno, ošetrujeme aj detských pacientov. V prípade, že z dôvodu nízkeho veku či iného dôvodu nespolupráce dieťa nie je možné ošetriť, rodičom odporučíme navštíviť špecializovanú detskú kliniku.

Je možné parkovanie v blízkosti kliniky?

Platené parkovanie je možné priamo pred klinikou pozdĺž ulice. Parkovací lístok si môžete zakúpiť na stránke https://qrpark.me/Zilina-B/6 alebo nascanovaním QR kódu:

 

Je potrebná dentálna hygiena aj u detí?

Áno. Po vstupnom ošetrení dieťa absolvuje dentálnu hygienu ešte predtým ako sa pustíme do nejakého zákroku. Na dentálnej hygiene Vás naša hygienička naučí, ako sa správne starať o chrup Vášho dieťaťa a zároveň sa dieťa osmelí a spozná prostredie zubnej ambulancie. Na základe tejto návštevy vieme lepšie vyhodnotiť spoluprácu dieťaťa.

Sú zákroky u Vás hradené zdravotnou poisťovňou?

K 1.09.2023 máme zmluvu s poisťovňou Dôvera. Môžete si tak uplatniť známe benefity na zuby, ktoré poisťovňa ponúka (5 x 30 eur za zubné ošetrenie alebo dentálnu hygienu deťom aj dospelým). S poisťovňou Union a VŠZP nemáme zmluvy. Poistenci Union a VŠZP si však môžu uplatniť takzvaný príspevok na výkon – jedná sa o príspevok formou spoluúčasti na ošetrení, ktorého výška sa odráža od výšky doplatku, ktorý poisťovne za daný úkon preplácajú zmluvnému zubárovi.

Tu môžete ohodnotiť naše služby

Budeme radi, keď od Vás dostaneme
spätnú väzbu.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *